لباس آشپزی مردانه

امروزه لباس آشپزی مردانه طیف کسترده‌ای از مدل سبک و جنس دارد.

از لباس آشپزی مردانه با آستین‌های بلند و کلاسیک و ساده گرفته تا جلیغه‌های بسیار مدرن و امروزی همگی باعث خواهند شد تا در محیط آشپزخانه به صورت کاملا حرفه‌ای کار کرده و بدرخشید.

این لباس‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بسیار راحت و کاربردی هستند و هم اینکه استایل‌های بسیار شیک و مدرن دارند.

در اینجا انواع لباس آشپزی مردانه را به صورت مختصر معرفی می‌کنیم:

لباس سرآشپز: هر آشپز و سرآشپز باید یک لباس سرآشپز بسیار شیک و مناسب بر تن کند تا هم نشان از مهارت وی باشد و هم بتواند به راحتی به فعالیت حرفه‌ای خود بپردازد. این پیراهن‌ها بسیار راحت هستند و معمولا از پارچه‌های قابل تنفس (ضد عرق) ساخته می‌شوند که در مقابل حرارت هم مقاوم هستند.

اپرون یا پیشبند: اپرون‌ها یا همان پیشبند برای این استفاده می‌شوند که جلوی کثیف شدن یا پریدن مواد غذایی به لباس اصلی را بگیرند. در ضمن استفاده از آن‌ها باعث می‌شود تا همیشه بهداشت فردی آشپز حفظ شود و مدام نیاز نباشد تا لباس فرم اصلی آشپزی را تعویض کند.

پیشبند‌ها معمولا در طرح‌ها و جنس‌های مختلف بر اساس نیاز و سلیقه مشتری عرضه می‌شوند.

پیشبند نیمه: این نوع پیشبند هم مانند اپرون است، با این تفاوت که فقط از کمر به پایین بسته می‌شود.

لباس باریستا: این لباس برای باریستا و تمام کسانی که در کافه‌ها مشغول به کار هستند عرضه می‌شود که معمولا شامل یک لباس و اپرون استایلیش است.

لباس سالن‌کار (سالنکار): لباس سالنکارها بسیار با اهمیت است. زیرا آن‌ها همیشه در معرض دید عموم هستند. به همین دلیل معمولا بسیار شیک و رسمی هستند.

لباس پیشخدمت: لباس پیشخدمت‌ها و گارسون‌ها معمولا از یک لباس و شلوار بسیار شیک و رسمی تشکیل می‌شود که هر چقدر زیباتر باشد، ارزش آن رستوران بیشتر نشان داده می‌شود.

لباس ظرف‌شور یا پیش‌بند ضد آب: این لباس برای کارکنانی که در بخش شستشوی ظروف کار می‌کنند طراحی شده و معمولاً از مواد مقاوم در برابر آب ساخته شده است. قابل تنفس هستند و باعث می‌شوند کارگر ظرف‌شور عرق نکرده و بتواند با سرعت عمل بالا کار کند.

پاپیون: پاپیون به عنوان یک اکسسوری شیک و رسمی برای کارکنان رستوران‌ها، به ویژه در محیط‌های رسمی‌تر،عرضه می‌گردد.

دستکش: دستکش‌ها در انواع مختلفی عرضه می‌شوند که هر نوع آن برای حفاظت دست‌ها در برابر حرارت، بریدگی‌ها یا مواد شیمیایی و …  می‌باشد.

کلاه آشپزی: این کلاه‌ها در دو نوع کلاه آشپزی زنانه و کلاه آشپزی مردانه عرضه می‌شود که علاوه بر رعایت بهداشت فردی، نشان‌دهنده سطح مهارت و ارشدیت آشپز و سرآشپز هم می‌باشد.

نکات مهم قبل از خرید لباس آشپزی مردانه

قبل از خرید لباس آشپزی مردانه شیک باید به یک سری نکاتی چون نوع پارچه، مقاومت در برابر حرارت، راحتی، سایز بودن و از همه مهتر باید داشتن تناسب با محیط کاری توجه کنید.

قیمت لباس آشپزی مردانه 

قیمت لباس آشپزی مردانه متنوع است و بسته به کیفیت مواد به‌کار رفته، برند، و ویژگی‌های خاص می‌تواند متغیر باشد. 

برندهایی مانند ایمن نام (Imennam) لباس‌های آشپزی مردانه با کیفیت بالا و قیمت‌های معقول ارائه می‌دهند که گزینه‌های خوبی برای خرید محسوب می‌شوند.

برای انتخاب لباس آشپزی مردانه شیک و مناسب، محصولات سایت ایمن نام (Imennam) را بر اساس نکاتی که در اینجا گفته شد بررسی کرده، با هم مقایسه کنید و هوشمندانه‌ترین انتخاب را برای خودتان رقم بزنید.