کلاه آشپزی


کلاه آشپزی برای تمام کسانی که علاقمند به آشپزی هستند یک کالای بسیار مهم می‌باشد.کلاه آشپزی نقش بسیار مهمی در رعایت بهداشت و البته ایمنی‌ کسانی که به صورت حرفه‌ای یا اماتور آشپزی می‌کنند ایفا می‌کند.کلاه آشپزی مردانه و یا کلاه آشپزی زنانه امروزه جزئی از پوشش رسمی همه آشپزها و سرآشپزهای سراسر جهان می‌باشد.قبل از خرید کلاه آشپزی کمی با آن آشنا شویم.

انواع کلاه آشپزی

کلاه آشپزی امروزه انواع و اقسام بسیار زیادی در طرح‌ها و مدل‌های مختلف دارد. این کلاه‌ها هر یک برای استفاده خاصی طراحی و عرضه می‌شوند که با محبوب‌ترین آنها آشنا می‌شویم:
  • کلاه عرق چین: این کلاه معمولاً برای آشپزهایی که غذاهای فوری و سریع درست می‌کنند بیشتر استفاده می‌شود.
  • کلاه ملوانی: این کلاه شبیه به کلاه ملوانان کشتی است. به دلیل طراحی بسیار ساده برای استفاده طولانی مدت استفاده می‌شود.
  • کلاه آشپزی یکبار مصرف: این کلاه‌ها مانند یک کلاه آشپزی تمام و عیار است، با این تفاوت که بعد از استفاده آن‌را دور می‌اندازید و همیشه مسائل بهداشتی را رعایت خواهید کرد.
  • کلاه آشپزی قایقی یا ملوانی: این نوع کلاه اغلب در رستوران‌هایی استفاده می‌شود که آشپزها در معرض دید هستند و نوعی لباس نمایشی هم به حساب می‌آید.
  • کلاه آشپزی پفکی: این نوع کلاه که قسمت بالایی آن کمی پف‌دار است معمولاً برای آشپزهای حرفه‌ای و سرآشپزان به کار می‌رود.
  • کلاه قارچی : به دلیل شباهت این کلاه به قارچ این کلاه را با نام کلاه قارچی می‌شناسند. این کلاه در رستوران‌ها و فست فودها استفاده می‌شود و عمر آن نسبت به سایر کلاه‌ها بیشتر است. 
  • کلاه سرآشپز: کلاه سرآشپز اغلب به کلاه‌هایی با ارتفاع بالا گفته می‌شود که برای نشان دادن موقعیت شغلی فرد نسبت به سایر افراد است. رنگ این کلاه معمولا سفید یا سیاه است.
استفاده از این نوع کلاه معمولا در رستوران‌ها یا هتل‌های بزرگ است.
  • دستمال سر آشپزی: یک گزینه سبک‌تر و راحت‌تر برای کنترل موها در هنگام آشپزی هست.

کاربرد کلاه آشپزی

کلاه آشپزی در مکان‌های گوناگونی مانند رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و صنایع غذایی استفاده می‌شود. هدف اصلی استفاده از آن حفظ بهداشت و جلوگیری از ریزش مو در غذا  و … است. 

تفاوت کلاه سرآشپز با کلاه آشپزی معمولی 

کلاه آشپزی در بین آشپز و سرآشپز از ارزش و اهمیت خیلی بالایی برخوردار است.کلاه سرآشپز کلا با بقیه افراد فرق داشته و معمولا سفید و بسیار بلندتر از بقیه است. کلاه سر آشپز نشان از سطح مهارت و جایگاه فرد در بین افراد را نشان می‌دهد.

چند نکته مهم در هنگام خرید کلاه آشپزی

اولین چیز مواد به کار رفته در کلاه است که باید به آن توجه کنید. زیرا شما باید ساعت‌ها این کلاه را بر سر کنید. پارچه قابل تنفس و جنس طبیعی داشته باشد.اگر قصد خرید کلاه آشپزی دارید، فروشگاه ایمن نام (Imennam) تمام نیازهای شما را از یک کلاه مناسب آشپز و سرآشپز را برآورده می‌کند.

قیمت لباس آشپزی مردانه

قیمت لباس آشپزی مردانه در  فروشگاه ایمن نام (Imennam) بر اساس نوع و جنس بسیار متفاوت است. در فروشگاه ما می‌توانید از لباس‌های ساده و اقتصادی گرفته تا لباس‌های حرفه‌ای، همه را با کیفیت بسیار عالی و با ایمنی بالا ملاحظه و بررسی بفرمایید.